4. Plesna nacionala

V dvodelnem programu - prvi se prične ob 16.30, drugi pa ob 19.30 - si bomo to soboto, 27. oktobra, ogledali kar 21 odlomkov plesnih del, ki jih bo izvedlo skupaj več kot 80 nastopajočih!

Skoncentriran pogled na ustvarjalnost slovenskega sodobnega plesa, ki se sklene v družabnem večeru in zabavi. Ustvarjalke in ustvarjalci v sodobnem plesu so bili že četrto leto zapored vabljeni k strnjeni predstavitvi izsečkov svojih del, svojih ustvarjalnih potencialov in s tem izrazne moči slovenskega sodobnega plesa.

Svoja kratka dela bodo predstavili na četrti plesni Nacionali, ki bo potekala v organizaciji Zavoda EN-KNAP in Španskih borcev ter v sodelovanju z Društvom za sodobni ples Slovenije.

Vstop na celoten dogodek je prost!



4. PLESNA NACIONALA

PROGRAM PRIREDITVE

PRVI DEL
16:30

1. Studio za orientalski ples HAVA, plesna skupina HAVA
Sodobni ples z egipčansko izraznostjo
Koreografinja: Eva Stramšek Midžić
Plesalke: Eva Stramšek Midžić, Anja Kržan, Ksenija željko, Tadeja in Katja Dvanajščak, Laura Lukavačkič, Monika Bohinec, Darja Žlogar, Zala Lenarčič, Tanja Dolinšek, Tina Potočnik


2. Plesni forum Celje
Pussy Riot
Ples in koreografija: Iza Skok
Glasba: End of Time - XXYYXX Rework
Snemanje in montaža: Jan Barič



3. Plesni teater Velenje (Tina Benko in Neža Jamnikar )
Ženski kupe
Avtorici in izvajalki: Tina Benko in Neža Jamnikar


4. KUD Erato
Od vzhoda do vzhoda
Avtorice: Vesna Stojnić, Maja Stojanović, Nika Pegan
Ples: Vesna Stojnić, Nika Pegan, Ana Petrovska, Ema Weixler, Maja Stojanović, Tina Bačič, Damjana Stojnić
Glasba: Vuneny – Ideal panic Density, Silence – Efface, Gramatik – Minimal



5. Plesni forum Celje
Slippery Slope/Spolzka steza
Koreografija: Aja Zupanec
Ples: Lea Jan, Zala Koleša, Ajda Pristovšek-Podergajs, Eva Posedel, Alja Roškar, Jaka Rehar, Sara Sešlar-Naraks, Maja Žibret, Jasmina Ajdnik, Ana Marija Koželnik, Iza Skok
Glasba: The Do



6. Enya Belak, Maša Hawlina, Jerca Rožnik Novak, Veronika Valdés
The Daddy Project
Koreografija in izvedba: Enya Belak, Maša Hawlina, Jerca Rožnik Novak, Veronika Valdés
Oblikovanje luči: Janko Oven
Maska: Vanja Djuran
Glasba: Miha Žužek
Glas: Zala Ana Štiglic, Uroš Buh
Vizualna podoba: Enya Belak
Scenografija: Sabina Belak
Fotografija: Sašo Štih
Koprodukcija: Plesni Teater Ljubljana


7. April Veselko
Ostro in slano
Avtorica in izvajalka: April Veselko
Oblikovanje zvoka: Andrej Hrvatin
Zunanje svetovanje: Vlasta Veselko in Anja Bornšek



8. Plesni forum Celje
Peur
Avtorski ples: Goran Kusić
Glasba: Real Quiet-Mara’s Lullaby


9. PTL
Dan potem / A Day After
Koncept, koreografija in ples: Veronika Valdés
Umetniško svetovanje in dramaturgija: Andreja Kopač
Oblikovanje luči: Janko Oven
Oblikovanje videa: Enya Belak, Sašo Štih
Oblikovanje glasbe: Beno Novak
Kostumografija: Gea Erjavec


10. KULTURNO DRUŠTVO CENTER PLESA Maribor
Mladost, prosim ... Nujno!
Koreografija: Marko Urbanek
Ustvarjalke giba in plesalke: Rebeka Hanžel, Lara Lončarič, Katarina Rijavec, Tjaša Šramel, Paulina Šušek
Avtorska glasba: Marko Urbanek


11. KUD Qulenium
Glitch
Izvajalec: Jan Rozman
Mentorica : Saša Lončar
Glasba: Hugo del Carvil – la Cumparsita





DRUGI DEL
19:30

12. The Beast
Enoah na Plesni Nacionali
Ples: Dana Augustin
Glasba: Simone Marzocchi, It (zvok)



13. Ana Pandur in Rosana Hribar
Missa Flamenca
Ples: Ana Pandur
Glasba: Paco Peña (Credo)


14. Galerija plesa Maribor
Odsevi
Koreografija: Mojca Ussar
Plesalca: Andreja Šraj, Jure Masten
Avtorska glasba: Max Richter
Oblikovanje luči: Darija Jaušnik


15. Leja Jurišić in Pekinpah / Kink kong
Kralj Lear
Koncept in izvedba: Jelena Rusjan in Leja Jurišić
Avtor besedila: William Shakespeare
Produkcija: Leja Jurišić in Pekinpah / Kink kong


16. Urša Rupnik, Studio za svobodni ples
Still the Night
Avtor: Joe Alegado
Ples: Urša Rupnik (Studio za svobodni ples)


17. KULTURNO DRUŠTVO CENTER PLESA Maribor
Šraufajte, tovariši!
Ustvarjalci giba in plesalci: Maja Arzenšek, Maja Logar, Ajda Pfifer, Aleša Drevenšek, Špela Paskolo, Rebeka Hanžel, Maja Lamovšek, Jure Masten
Koreografija, mentorstvo: Gregor Luštek
Kostumografija: Nena Florjančič


18. Plesni forum Celje
Podobno različne
Koreografija: Goga Stefanovič-Erjavec
Glasba: Jaga Jazzist
Ples in soustvarjanje: Ana Cvelfar, Lia Hofman, Tamara Macuh, Ana Krašovic, Eva Plevnik, Ina Trefalt, Kaja Vajdetič, Taja Žibret in Pia Žižek


19. SVŠGL, 3. letnik, plesna smer
Avantgarda: koreografija »Vzravnani na vrhu sveta spet izzivamo zvezde«
Plesalci 3. l., sodobni ples: Nika Ajdnik, Neva Bedenik, Anamaria Klajnšček, Maja Koražija, Žigan Krajnčan, Alja Lackovič, Mojca Lukan, Petra Peček, Julija Pečnikar, Nika Prosen, Jana Repovž, Gordana Stojković, Julija Šuštar, Karin Vrtar, Sara Ermenc
Glasba: Einsturzende neubauten; Berlin Babylon
Video: Dušan Teropšič
Mentor: Dušan Teropšič
Mentorici: Kaja Lorenci in Vita Osojnik


20. Milan Tomášik
Off-beat
Koncept, koreografija in ples: Milan Tomášik
Dramaturgija: Samo Gosarič
Glasba: Janez Krstnik Dolar, Sašo Kalan
Oblikovanje luči: Luka Curk
Kostumografija in scenografija: Jasna Vastl
Muzikološko svetovanje: Lidija Podlesnik Tomášiková
Zavod Muzeum, Philéas Productions (Belgija), Plesni Teater Ljubljana
Koprodukcija: STUK (Leuven, Belgija), Stanica Žilina-Záriečie (Slovaška),
Ex Ponto mednarodni festival uprizoritvenih umetnosti (Ljubljana)


21. EKG
Vašhava (odlomek iz plesnega filma v nastajanju)
Koncept in koreografija: Iztok Kovač
Plesalci: EnKnapGroup (Luke Thomas Dunne, Ida Hellsten, Bence Mezei, Ana Štefanec, Tamás Tuza
)


Produkcija: Španski borci / EN-KNAP

Partner: Društvo za sodobni ples Slovenije