O zavodu

Mednarodno plesno skupino En-Knap je leta 1993 pod okriljem festivala Klapstuk, v belgijskem Leuvenu, ustanovil Iztok Kovač, in jo leto kasneje v Ljubljani legitimiziral kot produkcijski zavod EN-KNAP. Mednarodno uveljavljeni produkcijski zavod je v evropskem prostoru uveljavil lastno estetiko in pritegnil mednarodno mrežo koproducentov. Program zavoda EN-KNAP  vse od njegove ustanovitve finančno podpirata tudi Ministrstvo za kulturo RS in Mestna občina Ljubljana – oddelek za kulturo. Od leta 2009 zavod upravlja Center kulture Španski borci v ljubljanskih Mostah, kjer je domicil edinega stalnega ansambla za sodobni ples pri nas, EnKnapGroup.

Izvor - Trbovlje

Iztok Kovač pogosto izjavlja, da je zanj odraščanje v mentalnem ustroju socializma absolutna točka orientacije za komunikacijo z različnimi svetovi, s katerimi se srečuje v svojem osebnem in profesionalnem življenju. Kot točka reference se v njegovem delu pogosto pojavlja njegovo rojstno mesto Trbovlje – rudarsko mesto in hkrati slovenski simbol sivega, onesnaženega in pozabljenega pejsaža socialistične težke industrije. Vračanje v rojstno mesto pa ne gre razumeti le kot nostalgijo ali osebni sentiment, temveč kot vračanje k izvorom lastne telesne konstitucije, ki se je izoblikovala obkrožena s telesi delavcev in rudarjev v ritmu počitka in dela, obdana z okoljem, ki je neprestano opozarjalo na konflikt med civilizacijo in naravo. Seveda pa se ruralno telo Trbovelj v Kovačevih koreografijah neprestano srečuje in transformira v stiku z urbanim telesom evropskih mest, pri čemer se ta telesa združujejo v neko tretje, estetsko, kultivirano telo, telo gibalca, telo skupine in na koncu – v telo vsake posamezne predstave.


Eda Čufer

82 plesnih predstav

Pearl (Adrienn Hód, 2016)
Loop de Loop (Guy Nader I Maria Campos, 2016)
UTOPIJAZDAJ - v iskanju lepega življenja (Benze Mezei, 2015)
Veter, pesek in zvezde (Iztok Kovač, 2015)
Tako, kot je (Nik Rajšek, 2015)
Vrnitev (Anja Rupnik, 2015)
3003 (Veronika Valdés, 2015)
Fobija (Guy Weizman, Roni Haver, 2015)
Pozor Hud Ples 2: Vrnitev Legend (Iztok Kovač, 2015)
20th Century Fog - Megla stoletja (Matjaž Zupančič, 2014)
Huda mravljica (iztok Kovač, 2014)
Kar ostane (Ana Štefanec in Tamás Tuza, 2014)
Kaj se zgodi, ko se dotakneš (Ida Hellsten, Luke Thomas Dunne, Bence Mezei, 2014)
Sokol! (Iztok Kovač, Janez Janša, 2013)
Ni manifesta (Rosana Hribar, Gregor Luštek, 2013)
Dramaturgija upora (Csaba Molnár, 2013)
"Teater" (Superamas, 2012)
Gibljive slike / Motion Pictures (Omar Ismail, Tamás Tuza, 2012)
OTTETTO (8 nihajev za njegovo visokost) (Iztok Kovač, 2012)
Prvinsko (Gyula Cserepes, 2012)
Gibljiva slika (Tamás Tuza, 2012)
Tok misli (Luke Thomas Dunne, 2012)
Tvoja zgodba (Ana Štefanec, 2012)
Junaki brez kril (Simone Sandroni, 2011)
Projekt Dotik (Vanessa Abreu, Luke Thomas Dunne, 2011)
S.K.I.N. - EKG (EnKnapGroup (Gyula Cserepes, Luke Thomas Dunne, Evin Hadžialjević, Ana Štefanec, Tamás Tuza) in Sebastiano Tramontana, 2011)
10 MIN - En dim, eno življenje (David Zambrano, 2011)
10 MIN - Točke in ločnice (Olga Pona, 2011)
10 MIN - Ne skrbi, a bodi pozoren (Jordi Casanovas, 2011)
10 MIN - Lepo je morje izpod Oliba (Ivica Buljan, 2011)
10 MIN - Nič več (Dalija Aćin, 2011)
GLK/Povzetek (Gyula Cserepes, Luke Dunne, Katja Legin, 2010)
Pozor hud ples! (Iztok Kovač, 2010)
10 MIN - 10 min s Pino Bausch (Laszlo Hudi, 2009)
10 MIN - Fragmenti (Snježana Abramović – Milković, 2009)
10 MIN - 9:24 (Edward Clug, 2009)
10 MIN - Pot domov (Iztok Kovač, 2009)
10 MIN- Yves Klein poljublja Đurđico Bjedov (Matjaž Berger, 2009)
10 MIN - Ukaz (Matjaž Fraič, 2009)
Surovo (Claudia de Serpa Soares, 2009)
Črtano (Bojan Jablanovec, 2009)
Romeo in Publika 1 (Mala Kline, 2008)
Romeo in Publika 2 (Tomi Janežič, 2008)
Kraljestvo za Konja (Iztok Kovač, 2008)
Ukaz (Matjaž Farič, 2008)
Ukrep (Sebastijan Horvat, 2008)
Nekje vmes - Zemlja (Lenka Flory, 2007)
Nekje vmes - Nebo (Simone Sandroni, 2007)
Praznovanje - Bog (Iztok Kovač, 2007)
Praznovanje - Družina (Sašo Podgoršek, 2007)
Praznovanje - Država (Andreja Rauch, 2007)
Gospodarji Časa (Iztok Kovač, 2007)
La Chute du Belzebub (Denes Debrei, 2007)
Pasaž delux (Andreja Rauch, 2006)
Žeja (Ana Stegnar, 2006)
Re-play (Yasmine Hugonnet, 2006)
Sonoria (Hanna Preuss, 2006)
Pasjansa (Iztok Kovač, 2006)
Šestnajst obratov (Jaka Šimenc, 2005)
Galerija mrtvih žensk (Maja Delak, 2005)
Woferl osebno (Iztok Kovač, 2005)
Tkalci (Andreja Rauch, 2005)
HI-RES (Maja Delak, Mala Kline, 2004)
Neskončna (Iztok Kovač 2004)
Rondinella (Maja Delak, Mala Kline, 2004)
Kostanjevo rjava (Andreja Rauch, 2004)
Campo de’ Fiori (Mala Kline, 2004)
S.K.I.N. (Iztok Kovač, Julyen Hamilton, 2003)
Met kocke (Iztok Kovač, 2003)
Rebeka (Andreja Rauch, 2002)
Mezzanino (Maja Delak, 2002)
HU DIE (Iztok Kovač, Julyen Hamilton, Denes Debrei, 2001)
Popoln korak? (Iztok Kovač, 2001)
6agon (Maja Delak, 2001)
Emanatio Protei (Iztok Kovač, 2000)
Gina & Miovanni (Maja Delak, 1999)
Daleč od spečih Psov (Iztok Kovač, 1999)
Zakonitosti Kobre (Iztok Kovač, 1997)
Struna in Želo – prvi dotik (Iztok Kovač, 1996)
Razširi krila (Slon Nerodni) (Iztok Kovač, 1993)
Kako sem ujel Sokola (Iztok Kovač, 1991)

38 drugih projektov

Porche Portorož dogodek (2016)
Nacionala VII (2015)
Ples v mestu, Ljubljana (2015)
Otvoritev nove sezone Španskih borcev (2015)
Festival Pregled EKG (2015)
Nacionala VI (2014)
Otvoritev nove sezone Španskih borcev (2014)
Podelitev nagrad Sempler (2013)
Slovesnost ob podelitvi Župančičevih nagrad (2013)
Nacionala V (2013)
Zametki IV (2013)
Otvoritev nove sezone Španskih borcev (2013)
20. obletnica delovanja Zavoda EN-KNAP (2013)
Nacionala IV (2012)
Zametki II (2012)
Otvoritev nove sezone Španskih borcev (2012)
Nacionala III (2011)
Zametki II (2011)
Otvoritev nove sezone Španskih borcev (2011)
Festival Plesna Vesna / Aerowaves Spring Forward (2011)
Zametki I (2010)
Otvoritev nove sezone Španskih borcev (2010)
Nacionala II (2010)
Nacionala I (2009)
Državna proslava - Dan samostojnosti in enotnosti (2009)
Otvoritev centra kulture Španski borci (2009)
Festival EKG pregled (2009)
Adria Airways - dogodek ob dvajsetletnici revije In-Flight Magazine (2008)
120 let elektrifikacije, Elektro Ljubljana (2007)
Pred-premiera ’06 (2006)
Pred-premiera ’05 (2005)
Pred-premiera ’04 (2004)
Državna proslava - Dan državnosti (2005)
Koncerti (Anne Marie Blink, 2005)
Podelitev Delove nagrade kresnik (2004)
Blondinka na mestu (2004)
Otvoritev filmskega studia Viba film (2003)
Otvoritev Delove tiskarne (1999)

 

6 plesnih filmov

Vašhava (Sašo Podgoršek, 2014)
Kaj boš počel, ko prideš ven od tu? (Sašo Podgoršek, 2006)
Krotilci Časa (Dan Oki, 2002)
Dom Svobode (Sašo Podgoršek, 2000)
Vrtoglavi Ptič (Sašo Podgoršek, 1996)
Narava Beso (Iztok Kovač, Patrik Otten, 1995)

6 dokumentarnih filmov

Pod njihovo kožo (Vlado Škafar, 2005)
Od Sokola do filmske Dive (Sašo Podgoršek, 2003)
Dokument Svobode (Sašo Podgoršek, 2000)
Daleč od spečih Psov (Sašo Podgoršek, 1999)
En-Knap Open (Sašo Podgoršek, 1997)
En-Knap – Več teles (Sašo Podgoršek, 1996)

več kot 20 mednarodnih in slovenskih nagrad

London Dance and Performance Award 1993
Nagrada revije Time Out, podeljena za solo predstavo »Kako sem ujel Sokola«. Ta nagrada za gostujoče umetnike leta 1993 v Veliki Britaniji je bila podeljena še legendi sodobnega plesa Merceu Cunninghamu in Ronu Vawterju (Wooster Group).

Grand Prix International Video Dance 1994
Posebna nagrada žirije za video »Kako sem ujel Sokola« (Stockholm, Švedska)

Nagrada Prešernovega sklada 1994
Za koreografijo in interpretacijo plesnih predstav »Kako sem ujel Sokola« in »Razširi krila (Slon nerodni)« (Slovenija)

Suzanne Dellal International Dance Competition 1996
Prva nagrada za najboljšo koreografijo, za predstavo »Struna in Želo – prvi dotik« (Tel Aviv, Izrael)

Nagrada Tončke Čeč 1997
Podeljena za dosežke na področju umetnosti in kulture. (Trbovlje, Slovenija)

Art Film International Festival 1997
Nagrada župana mesta Trenčin za film »Vrtoglavi Ptič« (Trenčianske Teplice, Slovaška)

Slovenski filmski maraton 1997
Nagrada avtorski ekipi filma »Vrtoglavi Ptič« za najboljši film leta v Sloveniji. (Portorož, Slovenija)

Grand Prix International Video Dance 1997
Prva nagrada v kategoriji Video Dance za film »Narava Beso« (Stockholm, Švedska)

Springdance Cinema Award 1998
Poseben izbor žirije za film »Vrtoglavi Ptič« (Utrecht, Nizozemska)

Art Film International Festival 2000
Nagrada zlati ključ za film »Dom Svobode« (Trenčianske Teplice, Slovaška)

3. slovenski filmski festival 2000
Nagrada za montažo za film »Dom Svobode« (Portorož, Slovenija)

Zlata ptica 2004
Nagrada Liberalne akademije za plesni prvenec »Campo de Fiori« (Ljubljana, Slovenija)

8. slovenski filmski festival 2005
Nagrada za najboljši kratki in srednjemetražni film, nagrada za najboljšo montažo, nagrada za najboljšo fotografijo, za film »Kaj boš počel, ko prideš ven od tu?« (Portorož, Slovenija)

Viktorji 2006
Nagrada za najboljši dokumentarni film, za film »Kaj boš počel, ko prideš ven od tu?« (Ljubljana, Slovenija)

Srebrna plaketa Javnega sklada RS za kulturne dejavnosti 2006
Za izredne ustvarjalne dosežke na področju sodobnega plesa. (Ljubljana, Slovenija)

Gibanica 2007
Nagrada strokovne žirije predstavi »Tkalci« za najboljšo predstavo festivala. (Ljubljana, Slovenija)

Župančičeva nagrada 2012 (Ljubljana, Slovenija)
Iztoku Kovaču za izjemne stvaritve na področju umetnosti in kulture in dvoletno ustvarjanje (2010-2012).

500 gostovanj v več kot 30-ih državah širom sveta

Albanija (Durres)
Avstrija (Dunaj, Salzburg, Linz, Celovec)
Australija (Sydney, Pert)
Belgija (Bruselj, Leuven, Antwerpen, Kortrijk, Gent, Charleroi)
Bolgarija (Sofija)
Bosna in Hercegovina (Sarajevo)
Brazilija (Sao Paolo, Belo Horizonte)
Češka republika (Praga, Brno)
Črna gora (Podgorica)
Danska (Kopenhagen)
Estonija (Rakvere)
Finska (Helsinki)
Francijia (Amiens, Pariz, Dieppe, Strasbourg, Rouen, Metz, Mulhouse, Cahors, Lyon, Amiens, Saint-Médard-en-Jalles)
Hrvaška (Zagreb, Zadar, Slavonska Požega, Svetvinčenat, Pulj, Split)
Italija (Rim, Cagliari, Čedad, Bolzano, Palermo, Videm, Pesaro, Gorica, San Remo, Trst, Solomeo, Terni, Perugia, Tuoro)
Izrael (Tel-Aviv)
Kanada (Montreal, Toronto)
Luxemburg (Luxemburg)
Madžarska (Budimpešta)
Makedonija (Skopje)
Nemčija (Berlin, München, Weimar, Potsdam, Bremen, Freiburg, Hamburg, Kassel, Karlsruhe, Frankfurt, Hannover, Dusseldorf, Köln, Oberhausen, Leipzig, Friedrichshafen, Ludwigshafen, Nürnberg, Regensburg)
Nizozemska (Almere, Arnhem, Assen, Amstelveen, Amsterdam, Den-Bosch, Den Haag, Dordrecht, Drachten, Hengelo, Gouda, Eindhoven, Haarlem, Leeuwarden, Maastricht,  Meppel, Rotterdam, Groningen, Noorderkerk, Tilburg, Utrecht, Venlo, Zwolle)
Norveška (Oslo)
Polska (Warszawa, Bytom)
Rusija (Moskva, Krasnoyarsk, Kostroma, St. Peterburg)
Srbija (Novi Sad, Beograd)
Slovaška (Bratislava, Trenčianske Teplice, Nytra)
Južna Koreja (Seul, Pohang)
Slovenija (Ljubljana, Maribor, Trbovlje, Velenje, Koper, Murska Sobota, Novo Mesto, Kamnik, Hrastnik, Medana, Portorož, Sežana, Velenje, Ptuj, Zagorje, Sežana, Cerknica, Novo mesto, Radovljica, Ajdovščina, Domžale)
Španija (Madrid, San Sebastiane, Navarro)
Švedska (Stockholm)
Švica (Zürich, Luzern, Geneve)
Škotska (Glasgow)
Turčija (Ankara)
Urugvaj (Montevideo)
Velika Britanija (London)
ZDA (New York, Seattle, Los Angeles, Boston)

več kot 400 sodelavcev


Koreografi/režiserji
Iztok Kovač, Sašo Podgoršek, Andreja Rauch, Simone Sandroni, Lenka Flory, Matjaž Farič, Sebastijan Horvat, Tomi Janežič, Mala Kline, Bojan Jablanovec, Claudia de Serpa SoaresMaja Delak, Mala Kline, Andreja Rauch, Jaka Šimenc, Hanna Preuss, Yasmine Hugonnet, Ana Stegnar, Denes Debrei, Julyen Hamilton, Dalija Aćin, David Zambrano, Edward Clug, Ivica Buljan, Jordi Casanovas, László Hudi, Matjaž Berger, Matjaž Farič, Olga Pona, Snježana Abramović-Milković, Vanessa Abreu, Luke Thomas Dunne, Katja Legin, Gyula Cserepes, Omar Ismail, Tamás Tuza, Superamas, Csaba Molnár, Rosana Hribar, Gregor Luštek, Janez Janša, Ida Hellsten, Bence Mezei, Ana Štefanec, Matjaž Zupančič, Guy Weizman, Roni Haver, Veronika Valdés, Anja Rupnik, Nik Rajšek, Guy Nader, Maria Campos, Adrienn Hód

FILM

Sašo Podgoršek, Vlado Škafar, Dan Oki, Iztok Kovač, Patrick Otten


Nastopajoči
Larbi Ajabboune, Sara Barbieri, Lucija Barišić, Boris Benko, Christopher Benstead, Miha Brajnik, Marijana Brecelj, Nataša Burger, Karmit Burian, Lisa Candell, Jordi Casanovas, Jin-Yeob Cha, Camilo Chapela, Nhandan Chirco, Adriana Cioata, Edward Clug, Gyula Cserepes, Antonella Cusimano, Matjaž Čosič, Marc de Pablo, Claudia de Serpa Soares, Denes Debrei, Maja Delak, Tamara Divjak, Darija Doždor, Nuška Drašček, Luke Thomas Dunne, Fiona Edwards, Lucie Eidenbenz, Valeria Garré, Eva Gašparič, Said Gharbi, Hanna Gilgran, Mircea Golescu, Žiga Golob, Boštjan Gorenc, Alexander Gottfarb, Lisbeth Gruwez, Aleš Hadalin, Neda Hafner, Julyen Hamilton, Ida Hellsten, Angela Herenda de Kroo,  Yasmine Hugonnet,  Drago Ivanuša, Vladimir Ilich Rodrigues Chaparro, Kaja Janjič, Matjaž Janković, Janez Janša, David Jarh, Berit Jentzsch, Dunja Jocic, Chi-Young Jo, Leja Jurišić, Gregor Kamnikar, Barbara Kanc, Gali Kaner, Matej Kejžar, Dong-Kyu Kim, Hee-Sun Kim, Ki-Hun Kim, Pan-Sun Kim, Young-Jin Kim, Demitrius King, Mala Kline, Milla Koistinen, Jurij Konjar, Neja Kos, Nataša Kos, Jevgenija Koškina, Iztok Kovač, Tijuana Križman, Jelena Kujundžić, Karen Lambaek, Tomaž Lapajne, Martina La Ragione, Carmen Larraz, Hye-Rin Lee, Min-Young Lee, Young-Woo Lee, Katja Legin, Jean-Baptiste Leroy, Krunoslav Levačić, Antoine Lubach, Pedro Machado, Lisa Magnan, Vera Mantero, Gabriel Marin, Matjaž Marin, Tiberiu Marta, Teo Martinović, Špela Medved, Bence Mezei, John Michael Barris, Eva-Maria Michel, Nana Milčinski, Pia Mlekuš, Henry Montes, Rebecca Murgi, Tomáš Nepšinský, Noriko Nishidate, Anna Nowicka, Yoon-Ji Oh, Veerle van Overloop, Rosalia Ortega Fernandez, Sara Perrin Sarić, Adam Peterson, Lada Petrovski, Matjaž Pikalo, Tomaž Pipan, Vasilij Polič, Lieve de Pourcq, Snježana Premuš, Faris Endris Rahoma, Janina Rajakangas, Nik Rajšek, Andreja Rauch, Pavle Ravnohrib, Teja Reba, Carme Renalias, Vlado Repnik, Kathleen Reynolds, Laurent Rochelle, Vivianne Rodrigues De Brito, Sonia Rodriguez, Vladimir Ilich Rodrigues Chaparro, Laszlo Rokas, Florence Rougier, Andrea Ruberti, Tina Runko, Anja Rupnik, Michael Rüegg, Juho Saarinen, Johanne Saunier, Carmelo Scarcella, Giovanni Scarcella, Jeffrey Schoenaers, Armando Schiffini, Chang-Ho Shin, Tanja Skok, Mitja Vrhovnik Smrekar, Howard Sonenklar, Matic Starina, Superamas, John Sweeney, Gyork Szakony, Ana Štefanec, Bahar Temiz ,Milan Tomášik, Irena Tomažin, Yukio Tomino, Mark Tompkins, Sebastiano Tramontana, Tamás TuzaIlkem Ulugün, Ines Uroševič, Andrés Valdés, Veronika Valdés, Henrijeta Varga, Nada Vodušek, Rahel Vonmoos, Ognjen Vučinić, Mladen Vujčić, Jamie Watton, Mike Winter, Branko Završan, Petra Žist, Jasna Žitnik, Nataša Živković



Glasbeniki
Michael Acker, Ansambel Akademije Branimirja Slokarja, Damir Avdić, Delavska godba Trbovlje in Alojz Zupan, Christopher Benstead, Bratko Bibič, Reinhold Braig, Luigi Ceccarelli, The Chweger, Remco de Jong aka Pakho, Godalni kvartet Enzo Fabiani, Vili Fajdiga, Pepe Garcia, Vinko Globokar, Žiga Golob, Tomaž Grom, Andrej Guček, Nanda Guček, Aleš Hadalin, Drago Ivanuša, David Jarh, Rosvita Jež, Ksenija Jus, Gali Kaner, Christoph Kirschke, Miha Klemenčič, Boris Kovač, Krunoslav Levačić, Random Logic, Orkester Slovenske filharmonije in Marko Letonja, László Mádi, Dario Marušić, Niels Meliefste, Zoltán Mizsei, Hugo Morales, Borja Močnik, Enric Monfort, Robert Normandeau, Vanja Novak, Bob Ostertag, Franck Ollu, Jean Paul Celea, Živa Ploj Peršuh, Jean-Luc Plouvier, Vlado Popovič, Hanna Preuss, Andre Richard, Laurent Rochelle, Uroš Rojko, Nikola Sekulović, Slagwerk Den Haag, Hanna A.W. Slak, Mitja Vrhovnik Smrekar,Woo-D


Teoretiki/dramaturgi
Uršula Berlot, Saša Božić, Eda Čufer, Jess Smith, Anja Golob, Bas Heijne, Jera Ivanc, Mala Kline, Andreja Kopač, Maja Kranjc, Bojana Kunst, Tanja Lesničar Pučko, Blaž Lukan, Aleš Mustar, Jure Novak, Stojan Pelko, Naomi Perlov, Kit Peterson, Gregor Pompe, Katja Praznik, Martijn de Rijk, Ivana Sajko, Jess Smith, Ármin Szabó-Székely, Irena Štaudohar, Irena Tomažin, Rok Vevar


Oblikovalci prostora
Britt Angé, Uršula Berlot, Franck Cantereau, Attila Csörgő, Damjan Černe, Frédéric Denis, Bart van Dessel, Vadim Fiškin, Lenka Flory, Hehe.org, Marko Japelj, Marjan Lipičar, Miran Mohar, Mitja Novak, Marko Peljhan, Goran Petercol, Strup produkcija, Tobias Putrih, Peter Rauch, Samo, Simone Sandroni, Pepi Sekulich, Jaka Šimenc, Patrick Vandewyer, Jure Vlahovič, Andreja Zapušek


Oblikovalci svetlobe
Davor Balent, Sašo Bekafigo, Igor Berginc, Lydie Carras, Jim Clayburgh, Bart van Dessel, Henri-Emmanuel Doublier, Vadim Fiškin, Wil Frikken, Francis Gahide, Zoran Grabarac, Andrej Hajdinjak, Anže Kreč, Guy Peeters, Marko Peljhan, Isabelle van Peteghem, Goran Petercol, Ints Plavnieks, Arnaud Poumarat, Jaka Šimenc, Miran Šušteršič, Jaroen Wuytz, Simon Žižek


Oblikovalci kostumov
Bjanka Adžić Ursulov, Uroš Belantič, Lavinia Cascone, Maja Čop, Vesna Črnelič, Pletilni studio Draž, EnKnapGroup, Lenka Flory, Neda Hafner, Alan Hranitelj, Valter Kobal, Andreja Kovač, Iztok Kovač, Leo Kulaš, Isabelle Lhoas, Slavna Martinovic, Kit Peterson, Davorka Požgan, Anja Prešern, Belinda Radulović, Sara Smrajc Žnidarčič, Sara Smrajc Žnidarčič, Barbara Stupica, Katarina Škaper, Christine Rebet, Emina Tataragić, Mi Na Yoo


Oblikovalci zvoka
Felix Andriessens, Christopher Benstead, Borut Berden, Boban Bursač, Charo Calvo, Franck Cantereau, Damjan Delak, Sašo Kalan, studio Microlab, Mitja Novak, Matej Ocepek, Raffaele Petrucci, Hanna Preuss, Studio Ritem, Gal Škrjanec Skaberne, Gorazd Vever, Julij Zornik, Peter Žerovnik


Video umetniki
Aka, Mauricio Ferlin, Slavko Hren, Slobodan Jokić, Komposter, Djordje Legen, Violeta Legen, Sašo Podgoršek, Nejc Saje, Eric Sick, son:DA, STRUP produkcija, Studio nejaaka, Luka Umek


Filmski sodelavci

režiserji:  Sašo Podgoršek, Dan Oki, Patrick Otten, Vlado Škafar

kamermani: Aleš Belak, Žiga Koritnik, Marko Kostanjšek, Patrick Otten, Sven Pepeonik, Simon Pintar, Sašo Podgoršek, Erick Sick,
Vlado Škafar

montažerji: Hanna A.W. Slak, Zlatan Čučkov, Dafne Jemeršič, Rudi Maerten, Vesna Nikolovska Kržičnik, Vojko Polič, Tomo Zajc

direktorji filma: Marko Poschl, Jožko Rutar, Darko Vinkl

pomembnejši sodelavci: Manfred Arbter, Branko Atanaskovič, Aka, Marjan Cimperman, Andrej Fister, Andrej Heferle, Marjan Hribar, Rudi Jeseničnik, Marko Kočevar, Matjaž Koželj, Matevž Kruh, Tanja Likeb, Bojan Ložar, Sveto Makič, Rasto Novakovič, Stane Otorepec, Vojko Podobnik, Nejc Pohar, Jasenko Rasol, Emil Svetek, Sanja Vatić, Božo Zadravec


Direktorji zavoda
Tomaž Gerdina, Valter Kobal, Iztok Kovač, Jožko Rutar, Jana Wilcoxen, Andrej Želježič


Producenti in asistenti
Urša Comino, Alma Čaušević, Mirna Čubranić, Tina Dobnik, Damir Domitrović Kos, Katja Gabrijelčič, Ksenija Gorjak, Karla Hari, Walter Heun, Karmen Keržar, Valter Kobal, Mateja Koren, Andreja Kralj, Andreja Kralj, Koen Kwanten, Meta Lavrič, Petra Nartnik, Goran Pakozdi, Jelka Pekolj, Mateja Podmenik, Jožko Rutar, Marija Skodlar, Tanja Skok, Franci Slak, Maja Šorli, Julija Travančić, Bruno Verbergt, Petra Vidmar, Jana Wilcoxen, Karla Železnik, Karla Železnik, Andrej Želježič


Promocija in odnosi z javnostjo

Mark Deputter, Lea Dolinšek, Oonagh Duckworth, George Kempter, Tili Kojić, Koen Kwanten, Niko Okersee, Gašper Troha, Bruno Verbergt, Jana Wilcoxen, Marija Zidar, Karla Železnik


Grafični oblikovalci
Aka, Samo, Novi Kolektivizem, Gsus AJAX/Ajax Studio, Rokmar, STRUP produkcija, Peter Rauch, Yu-Ra, Špela Colja, Luka Umek, Neja, Studio nejaaka


Fotografi
Goran Bertok, Tit Brecelj, Tomo Brejc, Jernej Burkeljca, Volker Derlath, Miha Fras, Tomaž Gregorič, Dejan Habicht, Julyen Hamilton, Yasmine Hugonnet, Franz Kimmel, Žiga Koritnik, Borut Krajnc, Andrej Lamut, Sašo Podgoršek, Martin Podrzavnik, Jasenko Rasol, Nejc Saje, Anja Seničar, Matjaž Škrinjar, Tamás Tuza, Antonio Živkovič, Nada Žgank


Tehniki

Saša Bogojević, Uroš Bon, Gašper Brezovar, Borut Cajnko, Cecile Chatelier, Leon Curk, Luka Curk, Damjan Delak, Zoran Grabarac, Pierre Gufflet, Omar Ismail, Hotimir Knific, Matej Korbar, Latifa Leforestier, Srečko Malovič, Niko Novak, Matej Ocepek, Jošt Pengov Taraniš, Guy Peteers, Andrej Petrovčič, Donna Phillips, Aleksander Plut, Simone Sandroni, Jaka Šimenc, Gal Škrjanec Skaberne, Špela Škulj, Kristjan Rhesmann, Miha Zupan, Peter Žerovnik, Simon Žižek


izbranih na več kot 90 mednarodnih avdicijah in delavnicah

Avdicije

Trbovlje, 26.–30.8.1992 (Slovenija)
Freiburg, 9.10.1992 (Nemčija)
Zagreb, 22.10.1992 (Hrvaška)
Helsinki, 4.11.1992 (Finska)
Leuven, 28.–29.11.1992 (Belgija)
Amsterdam, 30.11.1992 (Nizozemska)
Leuven, 2.12.1992 (Belgija)
Zürich, 7.12.1992 (Švica)
Ljubljana, 22.12.1992 (Slovenija)
New York, 17.1.1993 (USA)
London, 24.1.1993 (Velika Britanija)
Madrid, 30.1.1993 (Španija)
Leuven, 11.–13. 3. 1993 (Belgija)
Leuven, 5.4.1993 (Belgija)
Barcelona, 8.5.1993, (Španija)
Paris, 23.5.1993 (Francija)
Leuven, 11.12.1993 (Belgija)
Berlin, 19.12.1993 (Nemčija)
Leuven, 31.1.1994 (Belgija)
Amsterdam, 4.2.1994 (Nizozemska)
Rim, 3. 10. 1994 (Italija)
Ljubljana, 15.10.1994 (Slovenija)
Kassel, 29.10.1994 (Nemčija)
Arnhem, 1.11.1994 (Nizozemska)
Leuven, 10.11.1994 (Belgija)
Budimpešta, 24 –25.11.1994 (Madžarska)
Ljubljana, 24.8.1995 (Slovenija)
Amsterdam, 16.9.1995 (Nizozemska)
London, 4.11.1996 (Velika Britanija)
Glasgow, 9.3.1996 (Velika Britanija)
Berlin, 15.4.1996 (Nemčija)
London, 1.5.1996 (Velika Britanija)
Praga, 2.7.1996 (Češka republika)
Frankfurt, 7.7.1996 (Nemčija)
Cagliari, 11.10.1996 (Italija)
Tel Aviv 21.10.1996 (Izrael)
Tel Aviv 24.10.1996 (Izrael)
Zürich, 14.11.1996 (Švica)
Budimpešta, 10.12.1996 (Madžarska)
Amsterdam, 24.10.1998 (Nizozemska)
Paris, 15.10.1998 (Francija)
Bruselj, 18.10.1998 (Belgija)
Ljubljana, 22–23.11.1998 (Slovenija)
Tel Aviv 7.5.1998 (Izrael)
London, 21.–22.8.1999 (Velika Britanija)
München, 4.8 2000 (Nemčija)
München, 29.7 2001 (Nemčija)
Tel Aviv, 2312.2002 (Izrael)
London, 15.12.2003 (Velika Britanija)
Ljubljana, 20.–22.2.2004 (Slovenija)
Seoul, 23.8.2004 (Južna Koreja)
Berlin, 12.–14.9.2004 (Nemčija)
Zagreb, 8.–9.11.2005 (Hrvaška)
Ljubljana, 12.–14.12.2005 (Slovenija)
Maribor, 9.–10.1.2006 (Slovenija)
Ljubljana, 5.– 6.5.2007 (Slovenija)
Ljubljana, 19.5 2007 (Slovenija)
Ljubljana, 26.– 7.5.2007 (Slovenija)
Budimpešta, 25.–26.5.2008 (Madžarska)
Ljubljana, 22.–23.11.2008 (Slovenija)
Ljubljana, 9. - 13. 6. 2009 (Slovenija)
Ljubljana, 12.-13.12.2009 (Slovenija)
Ljubljana, 01.10.2011 (Slovenija)
Ljubljana, 03.-04.03.2012 (Slovenija)
Ljubljana, 13.-14.12.2014 (Slovenija)
Ljubljana, 28.–29.11.2015 (Slovenija)
Ljubljana, 23-25.09.2016 (Slovenija)
 

Delavnice


Leuven, 15. – 27.3.1993 (Belgija)
Amsterdam, 14.–16.5.1994 (Nizozemska)
Belo Horizonte, 21.–23.11.1996 (Brazilija)
São Pãolo, 26.–27.11.1996 (Brazilija)
Budimpešta, 10.12.1996 (Madžarska)
München, 29.7.– 9. 8.1997 (Nemčija)
Pariz, 3.–16.11.1997 (Francija)
Essen, 1.–14.7.1998 (Nemčija)
London, 23.–30.9.1998 (Velika Britanija)
Bremen, 30.–31.1.1999 (Nemčija)
München, 29.7.–8.8.1999 (Nemčija)
Bruselj, 8.–15.4.2000 (Belgija)
Monodendri, 14.–20.7.2000 (Grčija)
Tel Aviv, 22.–27.7.2000 (Izrael)
München, 28.7.– 6.8.2000 (Nemčija)
Ankara, 16.3.2001 (Turčija)
München, 9.–13.6.2001 (Nemčija)
München, 18.–22.6.2001 (Nemčija)
Buenos Aires 20.–25.8.2001 (Argentina)
München, 13.–23.9.2001 (Nemčija)
Berlin, 10.1.–3.2.2002 (Nemčija)
Rakvere, 16.–17.6.2002 (Estonija)
Haifa 8.–17.7.2002 (Izrael)
Ljubljana, 21.–24.8.2003 (Slovenija)
Novi Sad, 24.5.–1.6.2004 (Srbija)
Moskva, 24.7.– 7.8.2005 (Rusija)
Krasnoyarsk, 1.–4.5.2006 (Rusija)
Casina Settarte 17.–23.8.2006 (Italija)
Pohang, 12.9.2006 (Južna Koreja)
Tel Aviv, 31.5.–2.6.2007 (Izrael)
Tel Aviv, 19.– 23.8.2007 (Izrael)
Udine, 6.–8.12.2008 (Italija)
Ljubljana, 6.- 9. 6. 2009 (Slovenija)
Bruselj14. - 19. 6. 2009 (Belgija)
Udine, 23.-25. 4. 2010 (Italija)
Sofija, 6.-7. 6. 2010 (Bolgarija)
Zagreb, 9.6. 2010 (Hrvaška)
Madrid, 30.11.-1.12. 2011 (Španija)
Sarajevo 7.-11. 3. 2012 (Bosna in Hercegovina)
Ljubljana, 23-25.09.2016 (Slovenija)